Сьогодні: середа, 18 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Сватівська РДАРайон
Історія

 

Сватівський район є другим за площею серед районів Луганської області,
розташований в її північно-західній частині.
Площа району складає 1,74 тис. кв. км, що складає 6,5% від території області. Відстань від Сватового до Луганська залізницею становить 175 км., шосейними дорогами - 160 км. Район межує з Куп'янським та Боровським районами Харківської області; Кремінським, Старобільським, Білокуракінським, Троїцьким районами Луганської області. Довжина кордонів складає 259,2 км.
Станом на 01.01.2008 наявне населення району складає 39538 тис. осіб, або 1,7% від населення області, у тому числі: міського - 21195 тис. чол., сільського - 18343 тис. чол.
Згідно з переписом населення 2001 року в районі проживали представники таких національностей, як українці, росіяни, вірмени, білоруси, азербайджанці, цигани, молдавани, поляки, татари, грузини, болгари, євреї та інші.
 
До складу району входять такі територіально-адміністративні одиниці: місто Сватове, смт Нижня Дуванка, 4 селища, 54 села.
Сватівщина має багату історичними подіями біографію. Починаючи з часів бронзового віку (кінець III тис. до н. е - початок І тисячоліття н. е.) територія району відігравала одну з ключових ролей в житті тогочасногоПівнічного Причорномор’я, а фактично і усієї Центральної Європи. Через цю територію йшло переселення кочових народів з Азії до Європи. Важливу транзитну функцію район продовжує виконувати і в теперішній час. Територія, на якій розташоване м. Сватове, була заселена ще в давні часи. Тут виявлено кургани бронзового віку (кінець III - початок І тисячоліття н. е.), кочівницькі поховання (XII століття н. е.).
Масове заселення Слобожанщини, за свідченням істориків, розпочалося у XVII столітті, коли Дніпровські козаки, на яких чинили тиск Унія і польська шляхта, масово кидали рідні місця і поселялися на Лівобережних степових просторах, створюючи козацькі містечка і слободи.
До 60-х років XVII ст. також відноситься і дата заснування козачої слободи Сватова Лучка або Сватова Пристань (це друга назва, що зустрічається в документах).
На початку XVIII століття Сватова Лучка входила до складу Ізюмського слобідського полку. Основними заняттями населення на той час були хліборобство і скотарство, а також чумацтво та бондарювання.
Розвитку продуктивних сил Сватової Лучки сприяло спорудження Катерининської залізниці. Відрізок Лисичанськ - Сватове став до ладу 1894 року, а Сватове – Куп’янськ - 1895.
Напередодні першої Світової війни Сватова Лучка була воєнною слободою Куп’янського повіту Харківської губернії.
Офіційно Сватівський район, як одна із адміністративно-територіальних одиниць Куп’янського округу Харківської губернії, був створений 7 березня 1923 року.
1938 року, з утворенням Ворошиловградської області, Сватівський район увійшов до її складу. В цьому ж році районний центр – село Сватове – одержало статус міста районного підпорядкування.
Під час Великої Вітчизняної війни 9 липня 1942 року Сватове було окуповане, а звільнене від фашистських загарбників 31 січня 1943 року силами 267-ї стрілецької дивізії 6-ї армії Південно-Західного фронту.
На фронтах Великої Вітчизняної захищали свою Батьківщину майже 3500 сватівчан, 2278 з яких загинули. Бойовими орденами і медалями нагороджено 2708 сватівчан.
Зберігаючи пам’ять про всіх сватівчан, хто не повернувся з фронтів Великої Вітчизняної, 1995 року, до 50-річчя Перемоги, в м. Сватове силами підприємств, установ та організацій було зведено меморіал Слави, Пам’яті і Скорботи.
З метою вшанування пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістівта померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС в м. Сватове відкрито пам’ятні знаки: 1997 року – «Чорний тюльпан», 2004 року –знак, присвячений подвигу чорнобильців. В районі проживають 126 воїнів-інтернаціоналістів і 175 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
||
Сватівська районна державна адміністрація
92600, Україна, м. Сватово, пл.Радянська, 25
Тел. (06471) 3-36-45, факс 3-20-94
Веб-сайт: http://svt.loga.gov.ua
E-mail: rga@svt.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.svt.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Сватівська РДА