В Україні є що берегти, її є кому оберігати

6 грудня в Україні відзначили 25-річницю Збройних Сил – одне з небагатьох свят, до якого причетні всі громадяни нашої держави, адже захист рідної Вітчизни від зазіхань ворога - священний обовязок кожного. Це свято наймужніших, найхоробріших синів України, тих, хто не зрадив своєї Батьківщини. Де б не служили наші земляки, вони стоять на сторожі незалежності України, спокою і миру в рідних домівках. Вони черпають ідейну загартованість, витривалість і мужність у досвіді старших поколінь – з часів козаччини, Української Народної Республіки, бойових дій Другої світової війни.

З нагоди свята протягом тижня в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли урочисті заходи: уроки Мужності «На варті Вітчизни», «Збройні Сили України: історія і сучасність», «Козацькому роду нема переводу» із запрошенням воїнів-учасників АТО; інформаційні класні години «Історія створення Збройних Сил України», «А ми ту славу збережемо!», «Свято доблесті та мужності»; тематичні заняття, конкурси, спортивні розваги, виставки малюнків та світлин; екскурсії в пришкільні музеї; зустрічі з військовослужбовцями-учасниками АТО.

Вихованці старших груп КДНЗ № 1 «Малятко» та КДНЗ № 2 «Веселка» разом з вихователями здійснили екскурсію до комунального закладу «Сватівський районний народний краєзнавчий музей, де ознайомились з експозиціями «Козацька слава», «Сторінки Другої світової війни», «Герої АТО». Діти мали можливість доторкнутись до історичних подій та героїчного сьогодення захисників України.

Учні та педагоги Сватівського району стали учасниками поетичних фестивалів, конкурсів плакатів та малюнків «В Україні є що берегти, Україну є кому оберігати», присвячених захисникам України.

Для учнів початкових класів проведені спортивні свята «Такий маленький, але в майбутньому захисник Вітчизни», «Гей, козачата!». Учні 5-9 класів взяли участь в огляді строю та пісні військово-патріотичної гри «Джура» та флешмобі «Повертайтеся живі».

А з учнями 9-11 класів були проведені «круглі столи» «Професія військового – це поклик», військово-патріотичні естафети «Стати в стрій!». Керівники національно-патріотичних гуртків «Патріот» провели з вихованцями бесіди «Від козацтва до сьогодення». 

Також для школярів було організовано перегляд відеофільмів та відеопрезентацій про українську військову звитягу в різні історичні часи. В шкільних бібліотеках організовано фотовиставки «Збройним Силам України присвячується», виставки літератури «Українська армія – школа мужності», «Життя української армії», «Захист Батьківщини – святий обовязок кожної людини», «Героїв стежина – від батька до сина».

Учні та педагоги навчальних закладів активно долучилися до районних акцій «Напиши листа солдату» та «Збери теплі речі військовослужбовцям». Представники шкільних волонтерських загонів привітали військових, які мешкають в мікрорайонах навчальних закладів, святковими листівками. 
        Наскрізною ниткою усіх заходів стали глибокі слова вдячності нашим захисникам за їх ратний подвиг, за віру у мирне майбутнє, за кожен прожитий день без війни.